Projekt koncepcyjny rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych wielkopowierzchniowego obiektu użyteczności publicznej. Budynek złożony z dwóch wzajemnie połączonych części - część główna w postaci jednonawowej hali 1-kondygnacyjnej oraz część uzupełniająca funkcję główną w postaci budynku o konstrukcji szkieletowej (np. słupowo-płytowej lub słupowo-belkowej, żelbetowej). Część uzupełniająca 3-kondygnacyjna (podpiwniczona z funkcją garażu podziemnego), w układzie 2- lub 3-traktowym.
Zakres projektu obejmuje dokumentację rysunkową:
1.Rzuty 3 kondygnacji: schematy montażowe w skali 1:100, z wymiarowaniem i opisem podstawowych parametrów elementów konstrukcyjnych (np. w formie tabeli).
2.Przekrój poprzeczny i podłużny: przekroje architektoniczno-budowlane w skali 1:50, z pełnym wymiarowaniem i uzupełniającym odniesieniem symboli elementów konstrukcyjnych.
3. Detale: 3 wybranych węzłów konstrukcyjnych w skali 1:20.
Treści kształcenia związane z problematyką rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych oraz technologii budowlanych w odniesieniu do projektowania architektonicznego.
Treści kształcenia w zakresie statyki elementarnej (podstawy rachunku wektorowego) oraz statyki płaskich ustrojów prętowych statycznie wyznaczalnych (belki i ramy).